ЦВК звернулася в поліцію і СБУ через повідомлення про можливе застосування сили спостерігачами на виборах

Центральна виборча комісія (ЦВК) під час засідання в середу, 6 березня, прийняла постанову, в якій звернулася до Нацполіції та Служби безпеки України, закликавши правоохоронців перевірити інформацію про можливі наміри деяких громадських організацій використовувати статус офіційних спостерігачів на виборах президента України в непередбачений законодавством спосіб , а також вжити заходів щодо недопущення таких дій. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Рішення про прийняття звернення “Про звернення про необхідність забезпечення законності та правопорядку під час виборчого процесу чергових виборів президента України 31 березня 2019 р” прийнято в зв’язку з тим, що в ЦВК “надходить інформація про можливі наміри використання статусу офіційних спостерігачів від громадських організацій під час чергових виборів президента України в цілях і способами, не передбаченими законодавством України про вибори президента”.

Відзначається, що Комісія отримала звернення громадської організації “Громадянський рух підтримки реформ” по перевірці діяльності громадських організацій, яким ЦВК надала дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів президента з посиланням на наявну у них інформацію про те, що “деякі з таких громадських організацій причетні до співпраці з незаконними збройними формуваннями, підконтрольними Російської Федерації в окремих районах Донецької і Луганської областей, здійснення ними діяльності, спрямованої на повалення конституційного ладу і територіальної цілісності України, а також організації та підтримки терористичної діяльності в Україні”.

Крім того, як додали в прес-службі ЦВК, в ЗМІ поширювали повідомлення про можливість застосування офіційними спостерігачами від громадських організацій сили якщо ті виявлять порушення закону на дільницях під час виборів.

“Зокрема, на сайті” Радіо Свобода “розміщена стаття під назвою “Спостерігачі від “Нацдружин” на ділянках можуть діяти силою, якщо будуть фальсифікації – спікер “, – йдеться в повідомленні.

Як підкреслили в Комісії, ЦВК не заперечує право громадських організацій в установленому законом порядку вести спостереження за ходом виборчого процесу, однак вважає неприпустимим зловживання наданими офіційним спостерігачам правами або використання їх в цілях, не пов’язаних з наглядом за виборами.

“Таким чином Комісія своєю постановою звернулася до СБУ для проведення перевірки викладених у цій постанові, засобах масової інформації обставин і в разі виявлення підстав – прийняття визначених законодавством України заходів реагування, а також до Національної поліції України з метою вжиття вичерпних заходів щодо забезпечення законності і правопорядку під час чергових виборів президента України 31 березня 2019 р в частині даного питання “, – розповіли в Центрвиборчкомі.

До цього повідомлялося, що “Нацдружини” заявили про готовність застосувати силу на виборчих дільницях. Після цього А. Аваков відповів на заяву Нацдружин, заявивши, що “Силу може застосовувати тільки поліція”.

 

Джерело: strana.ua

 

#Stoppolitcor #Выборы2019 #Вибори2019

Читайте також
Міністр цифрової інформації поділився планами
Михайло Федоров — віце-прем'єр і міністр цифрової трансформації України сьогодні відкрив Open Data Forum у Києві. Детальніше про подію тут.…
Детальніше
Stoppolitcor на Open Data Forum
Україна на шляху до економіки даних — акцент сьогоднішнього Open Data Forum. Це щорічний захід, який об'єднує представників влади, експертів…
Детальніше
Цеглиною по голові - напад на київського депутата
Учора в Соломенському районі депутат Київської ради Володимир Назаренко викликав поліцію - з приводу незаконного будівництва. І правоохоронці знадобились, адже…
Детальніше
Більше пів тони бурштину вилучила поліція на Рівенщині
Сировина та вже оброблений бурштин — 30 мішків загальною вагою майже на 600 кг — вилучені у зловмисників у селищі…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери