У зарплатах нардепів при Зеленському відбулися великі зміни

Як еволюціонували доходи народних обранців від Януковича і дотепер.

Депутати Верховної Ради за президентства Володимира Зеленського не найбагатші, якщо подивитися на їхні заробітки з 2010-2011 років: зараз зарплати нардепів не дотягують до рівня виплат за часів Віктора Януковича. Скільки при Зеленському заробляють депутати і чиновники”.

Крива зарплат прогнозовано впала після Революції Гідності. Зокрема, через популістське рішення тодішнього прем’єра Арсенія Яценюка залишити депутатам “голий” оклад в 6 тисяч гривень.

Зарплата поступово піднімалася після рішення глави уряду Володимира Гройсмана, який, за словами колишнього депутата Ольги Червакової, останнім розпорядженням на посаді спікера ВР в 2016 році підняв депутатський оклад до 17 600 гривень.

З 2017 року, тобто ще при попередньому скликанні, оклад депутатів був прив’язаний до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня кожного року. На початку 2020 року він становив 2102 гривень.

Щорічне збільшення прожиткового мінімуму в Україні означає щорічне збільшення зарплати народних обранців. За рік прожитковий мінімум “підростає” приблизно на 150-180 гривень. З 2018 го до 2020-го таке зростання для депутата, що працює в комітеті, конвертувався в збільшення депутатського окладу більш ніж на 3 тисячі гривень – з 17 600 до 21 000.

Але підсумкова зарплата депутата становить 30-40 тисяч гривень, і це збільшення відбувається за рахунок надбавок. Їх у депутатів чимало: від 15% окладу за науковий ступінь кандидата наук і доктора філософії до 100% – за інтенсивність праці.

Так, середня зарплата нардепа у вересні склала вдвічі більше посадового окладу – майже 40 тисяч гривень.

Але ця зарплата – не єдине, чим платники податків забезпечують депутатів. Українці щомісяця оплачують кожному нардепу по 50 тисяч гривень на роботу їх помічників, а також на витрати по виконанню депутатської діяльності – ще понад 40 тисяч.

Нагадаємо, в жовтні Кабінет міністрів зняв обмеження, якими місячне винагороду і заробітна плата керівників і членів наглядових рад підприємств державного сектора визначається в розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати.

#stoppolitcor

Читайте також
«План Б» чи «локдаун»?
Пережили українці «локдаун вихідного дня» та що далі? На превеликий жаль, з кожним днем все наглядніше стає той факт, що…
Детальніше
«Суддю Майдану» Кицюка призначили суддею довічно
Вища рада правосуддя одноголосно вирішила призначити Віктора Кицюка суддею Печерського райсуду Києва довічно. Під час Революції гідності він незаконно притягував до…
Детальніше
Наслідки від легалізації медичного канабісу
Вже рік бурхливо обговорюється питання легалізації канабісу в медичних цілях на території України. Відомо, що лікувальні препарати на основі канабісу…
Детальніше
Переможця тендеру на ремонт лікарні у Кривому Розі викрили у зв'язках з чиновниками ДніпрОДА
Компанія "БК Будсистема", яка виграла тендер на будівництво відділення екстреної медичної допомоги Інгулецької лікарні №17 у Кривому Розі, є фігурантів…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери