У зарплатах нардепів при Зеленському відбулися великі зміни

Як еволюціонували доходи народних обранців від Януковича і дотепер.

Депутати Верховної Ради за президентства Володимира Зеленського не найбагатші, якщо подивитися на їхні заробітки з 2010-2011 років: зараз зарплати нардепів не дотягують до рівня виплат за часів Віктора Януковича. Скільки при Зеленському заробляють депутати і чиновники”.

Крива зарплат прогнозовано впала після Революції Гідності. Зокрема, через популістське рішення тодішнього прем’єра Арсенія Яценюка залишити депутатам “голий” оклад в 6 тисяч гривень.

Зарплата поступово піднімалася після рішення глави уряду Володимира Гройсмана, який, за словами колишнього депутата Ольги Червакової, останнім розпорядженням на посаді спікера ВР в 2016 році підняв депутатський оклад до 17 600 гривень.

З 2017 року, тобто ще при попередньому скликанні, оклад депутатів був прив’язаний до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня кожного року. На початку 2020 року він становив 2102 гривень.

Щорічне збільшення прожиткового мінімуму в Україні означає щорічне збільшення зарплати народних обранців. За рік прожитковий мінімум “підростає” приблизно на 150-180 гривень. З 2018 го до 2020-го таке зростання для депутата, що працює в комітеті, конвертувався в збільшення депутатського окладу більш ніж на 3 тисячі гривень – з 17 600 до 21 000.

Але підсумкова зарплата депутата становить 30-40 тисяч гривень, і це збільшення відбувається за рахунок надбавок. Їх у депутатів чимало: від 15% окладу за науковий ступінь кандидата наук і доктора філософії до 100% – за інтенсивність праці.

Так, середня зарплата нардепа у вересні склала вдвічі більше посадового окладу – майже 40 тисяч гривень.

Але ця зарплата – не єдине, чим платники податків забезпечують депутатів. Українці щомісяця оплачують кожному нардепу по 50 тисяч гривень на роботу їх помічників, а також на витрати по виконанню депутатської діяльності – ще понад 40 тисяч.

Нагадаємо, в жовтні Кабінет міністрів зняв обмеження, якими місячне винагороду і заробітна плата керівників і членів наглядових рад підприємств державного сектора визначається в розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати.

#stoppolitcor

Читайте також
Зеленський знову відсторонив Тупицького з посади
Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на місяць Олександра Тупицького з поста голови КСУ. Президент Володимир Зеленський на місяць відсторонив…
Детальніше
В СБУ пояснили, чому РНБО ввів санкції проти військових через 7 років
Санкції РНБО проти 10 колишніх посадових осіб ввели через 7 років після злочину через те, що державна зрада не має строків давності.…
Детальніше
Пропрацював менше години. Новий телеканал журналістів "112 Україна", NewsOne і ZIK "Перший незалежний" відключили від мовлення
Новий канал "Перший незалежний", який запустили журналісти заборонених до трансляції санкціями Ради національної безпеки і оборони (РНБО) телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK,…
Детальніше
У Житомирі комунальники піймалися на багатомільйонній розтраті
Тільки на придбання піску і щебеню керівництво КП "наварило" майже один мільйон гривень через штучне завищення ринкових цін. Співробітники Служби…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери