Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему

У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5 тис. євро (45 тис. грн).

Організатори схеми виготовляли та продавали посвідчення так званих членів “Міжнародної Дипломатичної Місії ОБСЄ” (International Diplomatic Mission). Її шахраї видавали за справжню міжнародну організацію, повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

Як працювала схема?

Зловмисники реєстрували у Києві громадські організації, які мають схожі назви з офіційним представництвом ОБСЄ в Україні. Також вони створили веб-сайт під назвою, схожою на офіційний веб-сайт організації.

Так, шахраї лише за 1,5 тис. євро “зараховували” українців та іноземців (переважно вихідців із Близького Сходу) до списку членів “дипломатичної місії ОБСЄ”, а фактично до громадських організацій. Після цього зловмисники виготовляли та видавали їм посвідчення, схожі на оригінальні.

Посвідчення дозволяли перетинати кордони без карантинних обмежень, також були включені пункти соціальної допомоги та безкоштовного лікування за кордоном.

Нагадаємо, у Хмельницькому викрили угруповання, яке займалося підробкою міжнародних COVID-19-сертифікатів. До складу групи входили два підприємці зі сфери туризму та працевлаштування за кордоном, а також лікар.

Останній є керівником центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад у Рівненській області. Підроблені сертифікати купували українці, котрі виїжджали на роботу чи відпочинок за кордон, але не хотіли вакцинуватися від COVID-19.

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Україна засновує державну авіакомпанію
Президент Володимир Зеленський оголосив, що в Україні буде засновано державну авіакомпанію. Її назвуть UNA. Нового перевізника створено за участю європейської компанії…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери