Українців автоматично переведуть на нові тарифи на газ. Що зміниться і скільки доведеться платити

Вже з 1 квітня в Україні тарифи на газ перестануть контролювати, а з 1 травня всі домогосподарства переведуть на нові річні тарифи у той час, як виплати субсидій в Україні  хочуть скоротити. Таким чином, протягом року українці будуть платити за газ рівними порціями.
На який тариф переведуть українців?

Річний тариф дозволяє продавати блакитне паливо за усередненою фіксованою ціною 12 місяців і це дозволить знизити зимові коливання. Ціни на рік діяли і минулого року, але пропонували їх не всі постачальники і українці, не розібравшись, рідко переходили на нові умови.

Проблема в тому, що річний тариф в Україні введуть в травні, хоча вигідно це робити влітку. Влітку вартість газу може бути в кілька разів нижчою, ніж в опалювальний сезон.

Якщо я не хочу річний тариф?

За бажанням можна перейти і на місячний тариф, який діяв минулого року. Ринкові правила залишаться: можна буде в будь-який момент перейти з річного на місячний тариф або поміняти свого постачальника.

Скільки буде коштувати газ?

Експерт Української енергетичної асоціації Валентин Землянський вважає, що вартість кубометра буде на рівні близько 8 грн за куб. “На тлі досить високих цін, з високою часткою ймовірності можна прогнозувати, що ціна річного контракту на газ, на який українці повинні перейти з 1 травня, як і ціна квітня, буде перебуває на рівні 8 і більше гривень за кубометр”, – пише Землянський в публікації на офіційній сторінці організації в Facebook.

З цією думкою погоджується координатор житлових програм “Опори” Тетяна Бойко, таке рішення може нашкодити українцям. Зазвичай дешевий газ з’являється на ринку вже ближче до літа. Якщо дати можливість постачальникам опублікувати річну пропозицію не в квітні, а після “низького” сезону, то ціна може бути значно нижче.

Як повідомляли, ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України ” збереже ціну на газ для населення на рівні 6,86 гривні / куб. М в квітні.

#stoppolitcor

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери