У 2020 році співробітники АРМА знайшли активів на 32 млрд грн у зловмисників і корупціонерів

Минулий рік став надзвичайно продуктивним в роботі фахівців Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Такий висновок можна зробити із заяв т.в.о. голови АРМА Віталія Сигидина, які він зробив під час публічного звіту за 2020 рік.
“Наші співробітники знайшли активів – це мінімальні підрахунки, які охоплюють тільки частину розшуканих активів – на більш ніж 30 млрд грн часткою в статутних капіталах, цінних паперів, грошових коштів. Крім того, АРМА розшукало майже 50 тис. інших активів, таких як нерухоме майно, майнові права, техніка. Ці цифри говорять самі за себе. Це, дійсно, досягнення”, – сказав Сигидин.

Водночас, за словами т.в.о. голови АРМА у 2020 році агентство перерахувало до державного бюджету на третину більше, ніж роком раніше.

“Управлінська діяльність бізнесу минулого року дала можливість значно збільшити чисті надходження. І ми цю тенденцію бачимо і зараз. За два місяці цього року було забезпечено 40% від надходжень до бюджету за весь 2020 рік”, – підкреслив чиновник.

Разом з тим Віталій Сигидин зупинився і на проблемах керованого ним відомства. За словами спікера, функції та повноваження АРМА вимагають законодавчого врегулювання. Зокрема, це стосується залучення фахівців Агентства до консультацій з правоохоронцями у процесі арешту і передачі активів в управління АРМА – так зване планування перед арештом активів.

“Це включення АРМА як потенційного учасника кримінальних проваджень у процес прийняття рішень щодо тих активів, які можуть бути розшукані та надалі передані нам в управління. АРМА за допомогою функції розшуку і виявлення могло б допомогти знайти набагато більшу кількість активів, на які можна накласти арешт”, – зазначив Сигидин.

Також Віталій Сигидин зазначив, що АРМА забезпечила найвищі надходження в бюджет, незважаючи на фактичну відсутність фінансування на розвиток АРМА.

#stoppolitcor

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери