У 2020 році співробітники АРМА знайшли активів на 32 млрд грн у зловмисників і корупціонерів

Минулий рік став надзвичайно продуктивним в роботі фахівців Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Такий висновок можна зробити із заяв т.в.о. голови АРМА Віталія Сигидина, які він зробив під час публічного звіту за 2020 рік.
“Наші співробітники знайшли активів – це мінімальні підрахунки, які охоплюють тільки частину розшуканих активів – на більш ніж 30 млрд грн часткою в статутних капіталах, цінних паперів, грошових коштів. Крім того, АРМА розшукало майже 50 тис. інших активів, таких як нерухоме майно, майнові права, техніка. Ці цифри говорять самі за себе. Це, дійсно, досягнення”, – сказав Сигидин.

Водночас, за словами т.в.о. голови АРМА у 2020 році агентство перерахувало до державного бюджету на третину більше, ніж роком раніше.

“Управлінська діяльність бізнесу минулого року дала можливість значно збільшити чисті надходження. І ми цю тенденцію бачимо і зараз. За два місяці цього року було забезпечено 40% від надходжень до бюджету за весь 2020 рік”, – підкреслив чиновник.

Разом з тим Віталій Сигидин зупинився і на проблемах керованого ним відомства. За словами спікера, функції та повноваження АРМА вимагають законодавчого врегулювання. Зокрема, це стосується залучення фахівців Агентства до консультацій з правоохоронцями у процесі арешту і передачі активів в управління АРМА – так зване планування перед арештом активів.

“Це включення АРМА як потенційного учасника кримінальних проваджень у процес прийняття рішень щодо тих активів, які можуть бути розшукані та надалі передані нам в управління. АРМА за допомогою функції розшуку і виявлення могло б допомогти знайти набагато більшу кількість активів, на які можна накласти арешт”, – зазначив Сигидин.

Також Віталій Сигидин зазначив, що АРМА забезпечила найвищі надходження в бюджет, незважаючи на фактичну відсутність фінансування на розвиток АРМА.

#stoppolitcor

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери