У НАЗК викрили трьох суддів КСУ на конфлікті інтересів

Члени Конституційного суду під час ухвалення рішення про е-декларування діяли в умовах конфлікту інтересів, що містить ознаки адміністративного правопорушення.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції склали протоколи про адміністративне правопорушення стосовно трьох суддів Конституційного суду – Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка і Ірини Завгородньої.

При цьому щодо Завгородньої складено два адміністративних протоколи.

Відзначається, що під час участі в розгляді рішення про е-декларування всі троє суддів діяли в умовах конфлікту інтересів, що містить ознаки адміністративного правопорушення.

“Нескладання зазначених протоколів могло б свідчити про службову недбалість, чого ми не могли допустити”, – пояснили в НАЗК.

Глава відомства Олександр Новіков наголосив, що у зв’язку з останніми змінами в закон складати протоколи щодо суддів можуть тільки глава НАЗК і його заступники.

“З 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які в разі виявлення адміністративного правопорушення у судді зобов’язують особисто голову НАЗК або його заступника скласти протокол. На виконання цієї норми закону сьогодні відповідні протоколи були направлені в КСУ”, – сказав глава Агентства.

Зазначено, що адміністративне стягнення може бути накладено Судом тільки протягом шести місяців з дня виявлення порушення. А з моменту скоєння правопорушення (з 27 жовтня 2020 року) пройшло вже близько трьох місяців.

#stoppolitcor

Читайте також
ВАКС заарештував «нафтопровід Медведчука»
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованої на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок»,…
Детальніше
Кабмін створив групу з повернення активів збанкрутілих банків
Відповідна вимога щодо активів міститься в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Уряд на засіданні в середу, 24 лютого, створив міжвідомчу…
Детальніше
Екс-чиновники Укренерго підозрюються в нанесенні збитків на 380 млн грн
Під час торгів був завищений предмет закупівлі. Зайві витрати компанії викликали суттєві матеріальні збитки. Екс-чиновники Укренерго підозрюються в умисному створенні умов, які…
Детальніше
Адвокат "беркутівців" і Шарія йде на довибори у Раду: що про нього відомо
Центральна виборча комісія зареєструвала Валентина Рибіна кандидатом у нардепи. Адвокат, який захищав Анатолія Шарія та "беркутівця" Рафаеля Лусваргі, піде на…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери