В Офісі президента хочуть нового конкурсу на посаду глави НАБУ

В ОП кажуть, що, згідно з рішенням суду, неконституційність призначення Ситника не скасовує повноважності самого НАБУ

В Офісі президента вважають, що після того, як Конституційний суд (КСУ) визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повинен відбутися новий конкурс на його посаду. Про це повідомляє прес-служба ОП.

“У зв’язку з цим рішенням КСУ і з колізією щодо можливої ​​втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконуючого його обов’язки ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника”, – йдеться в заяві.

В ОП відзначають: в рішенні суду “чітко підкреслено”, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ не скасовує повноважності самого НАБУ.

“Розуміємо також, що КСУ дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням про кадрові призначення, а не оцінку якості роботи самого органу”, – заявили в ОП.

Суть колізії в справі про призначення глави НАБУ. Відповідно до закону про НАБУ, директора Бюро призначає президент з двох або трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією.

Однак такі повноваження президента не передбачені Конституцією, яка містить в собі винятковий перелік повноважень глави держави.

#stoppolitcor

Читайте також
Поліцейські затримали воєнкома під час одержання хабаря в 8,5 тис. грн
Правоохоронці в Харківській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури викрили військового комісара, який вимагав гроші з військовозобов'язаних. Про це йдеться…
Детальніше
Ірина Венедіктова переїхала з родиною в резиденцію президента в Пуща-Водицю
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова ще у червні 2020 року переїхала з сім’єю жити в резиденцію президента України в Пущі-Водиці.…
Детальніше
Призначений суддею ОАСК Кирил Гарник, який забороняв акції протесту та виступав на «Фабриці зірок»
Президент України Володимир Зеленський призначив Кирила Гарника суддею Окружного адмінсуду Києва. Раніше Гарник з'являвся у "Фабриці зірок" та ухвалював сумнівні…
Детальніше
Харківська область отримала 114 мільйонів гривень субвенції на вибори: як розподілять гроші
Найбільше грошей з цієї суми — 32,65 мільйона гривень отримає Харків. У Харківській області затвердили розподіл 114 мільйонів 343 тисяч…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери