В Офісі президента хочуть нового конкурсу на посаду глави НАБУ

В ОП кажуть, що, згідно з рішенням суду, неконституційність призначення Ситника не скасовує повноважності самого НАБУ

В Офісі президента вважають, що після того, як Конституційний суд (КСУ) визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повинен відбутися новий конкурс на його посаду. Про це повідомляє прес-служба ОП.

“У зв’язку з цим рішенням КСУ і з колізією щодо можливої ​​втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконуючого його обов’язки ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника”, – йдеться в заяві.

В ОП відзначають: в рішенні суду “чітко підкреслено”, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ не скасовує повноважності самого НАБУ.

“Розуміємо також, що КСУ дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням про кадрові призначення, а не оцінку якості роботи самого органу”, – заявили в ОП.

Суть колізії в справі про призначення глави НАБУ. Відповідно до закону про НАБУ, директора Бюро призначає президент з двох або трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією.

Однак такі повноваження президента не передбачені Конституцією, яка містить в собі винятковий перелік повноважень глави держави.

#stoppolitcor

Читайте також
Порошенко витратив за перші дні березня майже 4 млн гривень
Колишній Президент (2014-2019 роки), депутат Верховної Ради (фракція "Європейська солідарність") Петро Порошенко задекларував витрати у вигляді подарунка в грошовій формі на 3,7…
Детальніше
ВАКС залишив заарештованою автівку у справі Березкіна
Вищий антикорупційний суд залишив заарештованою автівку Toyota Land Cruiser Prado, яка належить чоловіку підозрюваної у справі про заволодіння сином померлого…
Детальніше
Стало відомо, коли суд розгляне протоколи НАЗК щодо двух судів КСУ
Голосіївський районний суд Києва розгляне адміністративні протоколи стосовно суддів Конституційного суду Ірини Завгородньої та Ігоря Сліденка, які раніше вручив голова…
Детальніше
Нардеп Юрчишин: Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження проти ОП за «приховання інформації» про Татарова
Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження відносно керівництва Офісу президента за приховування інформації про перебування на посаді заступника глави відомства Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери