В Офісі президента хочуть нового конкурсу на посаду глави НАБУ

В ОП кажуть, що, згідно з рішенням суду, неконституційність призначення Ситника не скасовує повноважності самого НАБУ

В Офісі президента вважають, що після того, як Конституційний суд (КСУ) визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повинен відбутися новий конкурс на його посаду. Про це повідомляє прес-служба ОП.

“У зв’язку з цим рішенням КСУ і з колізією щодо можливої ​​втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконуючого його обов’язки ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника”, – йдеться в заяві.

В ОП відзначають: в рішенні суду “чітко підкреслено”, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ не скасовує повноважності самого НАБУ.

“Розуміємо також, що КСУ дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням про кадрові призначення, а не оцінку якості роботи самого органу”, – заявили в ОП.

Суть колізії в справі про призначення глави НАБУ. Відповідно до закону про НАБУ, директора Бюро призначає президент з двох або трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією.

Однак такі повноваження президента не передбачені Конституцією, яка містить в собі винятковий перелік повноважень глави держави.

#stoppolitcor

Читайте також
Мінекономіки прогнозує зростання тарифів на опалення і гарячу воду: скільки доведеться платити
Також прогнозується зростання цін на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Міністерство економіки очікує, що цього року тарифи для населення…
Детальніше
СБУ проводить слідчі дії по справі Медведчука
Служба безпеки України проводить слідчі дії по справі народного депутата Віктора Медведчука. Політика підозрюють у державній зраді. Про це повідомили у…
Детальніше
Спадщина Кернеса. Хто готується до битви за посаду мера Харкова
Через чотири місяці в Харкові обиратимуть нового мера. Про своє бажання зайняти цю посаду вже заявили два кандидати, які мають…
Детальніше
Державна фіскальна служба наскочила з обшуками у "Київпастранс"
Державна фіскальна служба провела обшуки у "Київпастрансі". Обшуки проводились за фактами ухилення від сплати податків та привласнені бюджетних коштів шляхом зловживання службовим…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери