В Офісі президента хочуть нового конкурсу на посаду глави НАБУ

В ОП кажуть, що, згідно з рішенням суду, неконституційність призначення Ситника не скасовує повноважності самого НАБУ

В Офісі президента вважають, що після того, як Конституційний суд (КСУ) визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повинен відбутися новий конкурс на його посаду. Про це повідомляє прес-служба ОП.

“У зв’язку з цим рішенням КСУ і з колізією щодо можливої ​​втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконуючого його обов’язки ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника”, – йдеться в заяві.

В ОП відзначають: в рішенні суду “чітко підкреслено”, що сам факт неконституційності призначення директора НАБУ не скасовує повноважності самого НАБУ.

“Розуміємо також, що КСУ дає оцінку саме тодішнім управлінським рішенням про кадрові призначення, а не оцінку якості роботи самого органу”, – заявили в ОП.

Суть колізії в справі про призначення глави НАБУ. Відповідно до закону про НАБУ, директора Бюро призначає президент з двох або трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією.

Однак такі повноваження президента не передбачені Конституцією, яка містить в собі винятковий перелік повноважень глави держави.

#stoppolitcor

Читайте також
Новий керівник КЕВРЗ є фігурантом кримінальної справи
Виконуючий обов'язки генерального директора ПРАТ "Київський електровагоноремонтний завод" (КЕВРЗ) Сергій Пишняк є фігурантом відкритої кримінальної справи за фактом зловживання службовим…
Детальніше
НАЗК закрило справи про недостовірне декларування на 30 млн гривень через рішення КСУ
Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) закрило кримінальні провадження за матеріалами недостовірного декларування більш ніж на 30 млн гривень через рішення Конституційного…
Детальніше
У Києві на хабарі спіймали посадовця Укрзалізниці
Столичні правоохоронці спіймали «на гарячому» в.о. заступника начальника виробничого підрозділу Київської дистанції електропостачання регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Укрзалізниця». Посадовець…
Детальніше
Кабмін підготував законопроєкт для боротьби з «клонами» на виборах
Кабінет міністрів погодив проєкт закону, яким пропонують попереджати виборців про те, що кандидати змінювали прізвище, ім’я і по-батькові за пів року…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери