В Україні різко зросла кількість компаній, пов’язаних з чиновниками

В Україні за останні п’ять років кількість компаній, пов’язаних з чиновниками, зросла на три тисячі, повідомила платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот».

Як відомо, українські держслужбовці зобов’язані у своїх деклараціях майнового стану вказувати компанії, якими володіють. За останні 5 років кількість таких компаній зросла на 3 тисячі у 2016-му році в деклараціях фігурувало 16117 компаній, а у 2020-му – вже 19118.

За даними платформи, склад чиновництва постійно змінюється, тобто й перелік пов’язаних бізнесів щорічно виходить різний. Загалом за п’ятирічку в деклараціях майнового стану було помічено виявлено 42262 компанії.

Закон України не забороняє чиновникам володіти бізнесами і бути кінцевими бенефіціарами, але вимагає передавати корпоративні права в управління іншим особам, які не доводяться власнику близькими родичами.

«Кожен підприємець самостійно приймає рішення, чи співпрацювати йому з компаніями, що належать чиновникам. Але корисно при цьому усвідомлювати потенційні репутаційні ризики і той факт, що співпраця може обірватися після виборів або зміни чиновників», – зазначає керівник напрямку корпоративних продуктів “Опендатаботу”.

#stoppolitcor

Читайте також
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
“П’яне ДТП” з нардепом Трухіним: ДБР не знає, хто був за кермом
Слідство у справі про ДТП за участю нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна ще не отримало інформацію, яка б допомогла…
Детальніше
“Велике будівництво” топ-чиновника ОПУ: хто зводить величезний маєток під Києвом
Площа ділянки налічує майже 30 соток “Велике будівництво” у розпалі не лише по країні, а й у маєтку заступника голови…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери