В Україні запустили прив’язку електронного підпису до ID-паспорту

Послуга безкоштовна і доступна українцям з 18 років.

В Україні з 5 лютого доступний новий сервіс – прив’язка кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на паспорт у формі ID-карти.

Повідомляється, що нова послуга безкоштовна і дає ряд переваг в електронному сервісі, як державних органів, так і бізнесу. Таким чином, ID-паспорт став носієм електронного підпису.

“Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами… В тому числі реєструвати бізнес. Відсьогодні електронний підпис на ID – карту можна отримати безкоштовно “, – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, на сьогодні в Україні видано 4,4 млн ID-паспортів. Послуга доступна для українців, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП складе 2 роки.

Послугу можна отримати двома способами: відразу після отримання нової ID-карти – в територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації; записати на раніше видану ID-карту – в кожному територіальному підрозділі ДМС незалежно від місця реєстрації.

Для запису КЕП на чіп ID-карти знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки при її отриманні. Оформлення КЕП і внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням.

#stoppolitcor

Читайте також
ВАКС заарештував «нафтопровід Медведчука»
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованої на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок»,…
Детальніше
Кабмін створив групу з повернення активів збанкрутілих банків
Відповідна вимога щодо активів міститься в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Уряд на засіданні в середу, 24 лютого, створив міжвідомчу…
Детальніше
Екс-чиновники Укренерго підозрюються в нанесенні збитків на 380 млн грн
Під час торгів був завищений предмет закупівлі. Зайві витрати компанії викликали суттєві матеріальні збитки. Екс-чиновники Укренерго підозрюються в умисному створенні умов, які…
Детальніше
Адвокат "беркутівців" і Шарія йде на довибори у Раду: що про нього відомо
Центральна виборча комісія зареєструвала Валентина Рибіна кандидатом у нардепи. Адвокат, який захищав Анатолія Шарія та "беркутівця" Рафаеля Лусваргі, піде на…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери