В Україні запустили прив’язку електронного підпису до ID-паспорту

Послуга безкоштовна і доступна українцям з 18 років.

В Україні з 5 лютого доступний новий сервіс – прив’язка кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на паспорт у формі ID-карти.

Повідомляється, що нова послуга безкоштовна і дає ряд переваг в електронному сервісі, як державних органів, так і бізнесу. Таким чином, ID-паспорт став носієм електронного підпису.

“Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами… В тому числі реєструвати бізнес. Відсьогодні електронний підпис на ID – карту можна отримати безкоштовно “, – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, на сьогодні в Україні видано 4,4 млн ID-паспортів. Послуга доступна для українців, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП складе 2 роки.

Послугу можна отримати двома способами: відразу після отримання нової ID-карти – в територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації; записати на раніше видану ID-карту – в кожному територіальному підрозділі ДМС незалежно від місця реєстрації.

Для запису КЕП на чіп ID-карти знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки при її отриманні. Оформлення КЕП і внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням.

#stoppolitcor

Читайте також
На Сейшели до Богдана: кого звільнить новий глава Офісу Зеленського
Після відставки глави Офісу президента Андрія Богдана і призначення на його місце помічника Володимира Зеленського, Андрія Єрмака очікується низка кадрових змін.…
Детальніше
Літак з евакуйованими з Уханя прилетів до Харкова
Літак рейсу SPQ1117 з евакуйованими з Уханя українцями та іноземцями приземлився в міжнародному аеропорту "Харків". Про це повідомляємо з посиланням…
Детальніше
НАБУ відкриє справу проти Нефьодова
Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити справу про можливу корупцію голови Державної митної служби Максима Нефьодова. В суд…
Детальніше
Не заважай працювати: близько двох тисяч людей вимагають звільнення Ситника біля Кабміну
1,5 тис. людей вимагають звільнення директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника біля будівлі Кабінету Міністрів. Учасники акції заблокували проїжджу…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери