В Україні запустили прив’язку електронного підпису до ID-паспорту

Послуга безкоштовна і доступна українцям з 18 років.

В Україні з 5 лютого доступний новий сервіс – прив’язка кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на паспорт у формі ID-карти.

Повідомляється, що нова послуга безкоштовна і дає ряд переваг в електронному сервісі, як державних органів, так і бізнесу. Таким чином, ID-паспорт став носієм електронного підпису.

“Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами… В тому числі реєструвати бізнес. Відсьогодні електронний підпис на ID – карту можна отримати безкоштовно “, – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, на сьогодні в Україні видано 4,4 млн ID-паспортів. Послуга доступна для українців, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП складе 2 роки.

Послугу можна отримати двома способами: відразу після отримання нової ID-карти – в територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації; записати на раніше видану ID-карту – в кожному територіальному підрозділі ДМС незалежно від місця реєстрації.

Для запису КЕП на чіп ID-карти знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки при її отриманні. Оформлення КЕП і внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням.

#stoppolitcor

Читайте також
У Києві напали на співробітницю посольства США, вона померла
У Києві сьогодні в непритомному стані виявили співробітницю посольства Сполучених Штатів з травмою голови. Жінку доставили до лікарні, де вона…
Детальніше
На Закарпатті податківці за 1 коп. віддали комерсантам 735 тис. пачок сигарет
Закарпатська фірма ТОВ Нью Екосвіт, що має відношення до керівництва місцевої юстиції та митниці, виграла тендер Податкової служби в Закарпатській…
Детальніше
Депутат скупив мало не всю землю в Харківській області
Депутат від «Слуги народу» Микола Кириченко заявив про покупку 22 вересня земельної ділянки площею 130 694 м.кв. за 340 тис.…
Детальніше
Рада офіційно заявила про незаконність "виборів" в окупованому Криму
Верховна Рада України ухвалила заяву щодо невизнання легітимності так званих "місцевих виборів" в окупованій Автономній Республіці Крим та в місті Севастополі. Джерело:голосування народних депутатів за…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери