Вакцинуватися чи ні, ось в чому питання!

Чекали-чекали й дочекалися! Така значуща подія для людства всієї планети, яку майже рік назад охопила пандемія та страх у боротьбі з нею.  Здавалося, що в XXI сторіччі, коли компанія Ілона Маска SpaceX хизується новими винаходами та запуском ракет, нас важко здивувати! Так от ні! Вченим та інфекціоністам зі всього світу довелося добре попрацювати над створенням вакцини нового покоління для боротьби з COVID-19. Так генеральний директор Pfizer Альберт Бурла назвав день отримання попередніх даних клінічних випробувань цієї вакцини «видатним днем для науки та людства».

На сьогоднішній день вже готова вакцина від німецької компанії BioNTech і американської Pfizer. Але вже близько десяти компаній перейшли до третього етапу клінічних випробувань, а деякі навіть запланували постачання перших доз вакцини до весни 2021 року. Для лімітованого використання вже дозволили вакцини таких виробників: китайських компаній Sinovac і Sinopharm, російського Центру Гамалеї та ще одного розробника з Китаю CanSino Biologics. Конкуренція досить висока на фармацевтичному ринку.

Для того, щоб подолати пандемію, необхідно вакцинувати як мінімум 70% всього населення світу. Та відомо, що масова вакцинація українців почнеться не раніше червня-липня 2021 року, так заявив 6 грудня, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко.

Та здається, що на додаток до коронавірусу  люди охоплені «лихоманкою недовіри та підозрілості»! Серед опитаних громадян при нагоді вакцинуватися не кожен погодиться. У людей постає ряд питань:

  • Скільки буде коштувати вакцина від COVID-19 в Україні?
  • Які наслідки в довгостроковій перспективі?
  • Чи є сенс для захисту лише на 3 місяці?
  • Витримані всі умови транспортування та зберігання?

Та й без афер не обійдеться, знайдуться певні особи в олігархічних колах, які мають вплив на політиків та й почнуть вибудовувати можливості для легкого заробітку, в цьому переконані українці. Також всі опікуються справжністю вакцини, щоб не постраждати від фейку. Адже, за роки незалежності України було чимало скандалів та корупційних схем у фармакологічній галузі.

Ціна однієї дози вакцини проти коронавірусу в Україні буде сягати семи доларів. Оскільки кожному пацієнту потрібен курс, який складається із двох ін’єкцій препарату, щеплення вартуватиме 14 доларів (за нинішнім курсом – майже 400 гривень). Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Безкоштовно надійде близько 8 млн доз вакцини, інші будуть платними. Так як на сьогоднішній день населення України складає біля 42 млн осіб, то безкоштовно будуть мати змогу вакцинуватися лише чверть населення. А за для дієвості необхідно 70%.

А тепер цікаво куди ж поділися кошти з резервного фонду, кошти з протиковідного фонду? І чому знову можновладці стоять осторонь і залишають громадян один на один з проблемами, які виходять на державний рівень. Вже багато років поспіль найталановитіші науковці, лікарі іммігрують із України в інші сусідні країни в пошуках гідної заробітної платні та шанобливого ставлення. Може вже пора зупинити цей процес? І не чекати на гуманітарну допомогу, як для держави «3-го сорту», а власноруч виводити медичну галузь на необхідний рівень!  Щоб кожен громадянин мав рівну можливість для вибору, а не лише залежність від власного гаманця.

#stoppolitcor

Читайте також
Викрито корупційну схему в Держгеокадастрі Закарпаття
Керівнику обласного Держгеокадастру, колишньому в.о. начальника Головного управління, начальнику одного з відділів, а також інженеру-землевпоряднику винесли підозри. Служба безпеки України…
Детальніше
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік. Чиновник володіє двома легковими автомобілями ГАЗ 1963 та 1967…
Детальніше
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря, якого…
Детальніше
Екс-топменеджерів «Укрінмашу» викрили на розтраті 3,5 млн грн
Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишнім керівникам та посадовцям державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» (входить до складу ДК…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери