Володимир Загребельний створив з підлеглих банду, обклав даниною торговців м’ясом

Директор Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи спільно з підлеглими обклав даниною київських торговців м’ясом.

ГПУ розслідує корупційну схему, до якої може бути причетний директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Під підозрою у вимаганні виявився директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який, згідно з матеріалами досудового розслідування, обклав даниною київських торговців м’ясом. У схемі вимагання, як посередники і співучасників, брали участь також його безпосередні підлеглі.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті Державного НДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, науковий заклад очолює Володимир Загребельний. Цю посаду він займає з 2011 року.

У своїй біографії Загребельний вказав, що у вересні 2012 року він був «незаконно звільнений з займаної посади злочинною владою Януковича-Азарова-Присяжнюка», а в квітні 2013 року – відновлений на посаді за рішенням суду, приступивши до виконання обов’язків в липні 2014 року.

Уродженець Вінницької області Загребельний починав свою кар’єру в початку 90-х в Єнакієво, на малій батьківщині побіжного Віктора Януковича. Там же починав кар’єрний зліт і побіжний екс-міністр агрополітики Микола Присяжнюк, за часів якого Загребельного призначили на посаду директора державного НДІ.

Слідством встановлено, що подлегла Загребельного, завідуюча відділом організації роботи лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи отримувала від торговців ринку «Дарницький» по 50 гривень за кожен виданий висновок про якість м’ясної продукції. Гроші їй передавали два рази на місяць, і, оскільки за цей період на зазначеному ринку видається понад тисячу таких висновків, загальна сума набігала близько 50 тис. Гривень на місяць. Зібрані гроші вона віддавала заввідділом правової роботи та документообігу інституту, а той передавав їх безпосередньо директору. Слідство зафіксувало факт отримання директором понад 200 тис. Гривень, здобутих в результаті цієї схеми.

Звинувачення інкримінувало чиновнику ч.3 ст.368 КК України. Печерський суд Києва ухвалив рішення, яким дозволив підозрюваному внести заставу в розмірі майже 300 тис. гривень для звільнення з попереднього ув’язнення, зобов’язавши його при цьому бути на засіданнях суду і заборонивши покидати територію Києва. Проте, звільнений з-під варти директор двічі проігнорував судові засідання, а також був зафіксований за межами Києва – у заміському комплексі відпочинку «Собі Клуб» і в інших розважальних закладах Київської та Вінницької областей.

Генпрокуратура звернулася до суду з проханням про зміну запобіжного заходу підозрюваного і поміщення його під варту до завершення слідства.

Розглянувши матеріали клопотання, суд постановив заарештувати директора, а внесений ним заставу передати в дохід спеціального фонду Держбюджету України.

#stoppolitcor

Читайте також
У Чернівцях розпочалося голосування в 2-му турі виборів мера
О 08:00 неділі, 29 листопада, в Чернівцях, де раніше вибори були під загрозою зриву, почалося голосування у другому турі виборів мера.…
Детальніше
У Зеленського заявили, що Ситник не має права очолювати НАБУ
Офісі президента прокоментували проект закону, яким пропонується дозволити Ситнику тимчасово виконувати обов'язки директора Бюро. Артем Ситник не може очолювати Національне…
Детальніше
Лерос: $3 млрд, яких не вистачає в бюджеті - "саме та сума, яка йде в тіньову економіку і в кишеню Банкової"
Виключений із фракції СН народний депутат Гео Лерос стверджує, що в бюджеті не вистачає до кінця року саме ту суму,…
Детальніше
Рішення КСУ щодо декларування: топ-6 кримінальних проваджень, які закриють
Конституційний суд визнав неконституційною відповідальність за недостовірне декларування. У НАБУ повідомили, що станом на цю дату в їхній роботі було 110…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери