За кого проголосують “Гіві” і Захарченко? У реєстрі виборців записані до 200 тисяч “мертвих душ” з Донбасу

Організація президентських виборів, які повинні відбутися в Україні 31 березня, залишає бажати кращого. Паралельно йде підготовка масштабних фальсифікацій.

“Страна” вже повідомляла про масову систему підкупу виборців #Сітка, про те, як виборців раптом стало більше на мільйон, і навіщо Україна закрила виборчі дільниці в Росії.

Але, як з’ясувалось, можливий ще один спосіб масових фальсифікацій волевиявлення громадян. “Резерв” складає біля близько 200 тисяч голосів. Це ті люди, які померли на неконтрольованих територіях Донбасу, але українська влада робить вигляд, що їм про це не відомо.

“Країна” виявила яскраві приклади наявності таких “мертвих душ”. На порталі Державного реєстру виборців ми знайшли людей, що числяться живими, про смерть яких усім добре відомо.

У реєстрі виборців – Гіві і Захарченко

Наприклад, в реєстр виборців включений житель Іловайська Михайло Толстих. Це командир батальйонна сепаратистів “Сомалі” з позивним “Гіві”, який загинув в Макіївці 8 лютого 2017 року :

В українському реєстрі виборців повідомляється, що виборець з ідентифікаційними даними “Гіві” – Михайло Толстих в нім є присутнім. Його постійною виборча дільниця – №141380, будинок науки і техніки локомотивного депо Іловайська Донецької області.

Ще один приклад: в реєстрі виборців також числиться загиблий екс-глава невизнаної “ДНР” Олександр Захарченко. Як відомо, він загинув 31 серпня 2018 року в Донецьку із-за вибуху:

Проте, згідно з даними держреєстру, виборець Олександр Захарченко з даними загиблого глави “ДНР”, теж “є” присутнім в Державному реєстрі виборців.

Його виборча дільниця розташована на ул. Колодина в Донецьку.

Усю цю інформацію можна знайти в розділі “Перевірка включення” сайту Державного реєстру виборців. Про те, як перевірити наявність виборця в реєстрі, на youtube- каналі “Страна.ua” розповіла Олена Лукаш. Для цього в реєстрі досить вказати ПІБ виборця, дату народження і район/місто проживання.

“Страна” перевірила ще кілька чоловік, про яких достовірно відомо, що вони померли на неконтрольованих територіях. Усі вони досі числяться серед живих виборців.

Протилежні випадки, коли український громадянин, що помер на території невизнаних республік, виключений з реєстру виборців, “Страна” виявити не вдалося.

Чому мертвих не врахували в реєстрі

Проблема з неможливістю виключити “мертві душі” з реєстру виборців не нова. Річ у тому, що українська влада не має офіційної інформації про народжених і таких, що померли в невизнаних “ДНР” і “ЛНР”.

Рік тому “Страна” повідомляла, що згідно з “законом про реінтеграцію Донбасу” документи, які підтверджують факт народження або смерті людини, видані на “тимчасово окупованих територіях”, визнаватимуться українськими державними органами. Але тільки у разі, якщо поступить заява про держреєстрацію народження або смерті в ЗАГС, розташований на контрольованій території.

До ухвалення цього закону українська влада теж визнавала документи про народження і смерті, видані на непідконтрольних територіях. Але для цього заявникові треба було звернутися до суду.

Зрозуміло, що якщо про смерть жителя невизнаної “республіки” ніхто в органи української влади не заявив, то для виключення його зі всіляких списків і реєстрів не було ніяких законних підстав.

 

Який механізм фальсифікацій

“Страна” вже публікувала покрокову інструкцію, як переселенцям і жителям “ЛДНР” проголосувати на виборах. Її суть в тому, що жителі непідконтрольного Донбасу, які мешкають там і не є переселенцями, повинні звернутися (фізично поїхати) у відділення держреєстра виборців, де вони хочуть проголосувати.

Там вони повинні оформити заяву на тимчасову зміну місце його голосування. Для цього досить пред’явити паспорт громадянина України.

Після написання подібної заяви виборча адреса жителя невизнаних територій тимчасово міняється, і у нього з’являється можливість проголосувати на підконтрольній території. Така зміна не відбивається в даних реєстру.

Спрощена зміна виборчої адреси, як виявилося, має зворотну сторону. Маючи повний контроль над реєстром виборців, влада може включити в списки виборців на ділянках жителів непідконтрольних територій, навіть мертвих.

Для цього досить “оформити” нібито від імені такого жителя заява, і внести паспортні дані, які теж є у розпорядженні влади. А маючи контроль над дільничними комісіями, потім “проголосувати” за потрібну кандидатуру.

Благо, по інтернету вже гуляють списки громадян, що померли на непідконтрольних територіях, починаючи з 2014 року. Наприклад, в списку померлих в “ДНР” числиться більше 125 тисяч чоловік. Виходячи з кількості населення, кількість померлих в “ЛНР” за той же період можна оцінити в 70-80 тисяч.

Разом це дає близько 200 тисяч “мертвих душ”, від імені яких влада має усі можливості укинути бюлетені за “потрібних” кандидатів. Адже офіційно ці виборці числяться живими. А якось завадити фальсифікаціям вони точно не зможуть.

 

Джерело: strana.ua

#stoppolitcor #выборы2019 #вибори2019

Читайте також
На Сейшели до Богдана: кого звільнить новий глава Офісу Зеленського
Після відставки глави Офісу президента Андрія Богдана і призначення на його місце помічника Володимира Зеленського, Андрія Єрмака очікується низка кадрових змін.…
Детальніше
Літак з евакуйованими з Уханя прилетів до Харкова
Літак рейсу SPQ1117 з евакуйованими з Уханя українцями та іноземцями приземлився в міжнародному аеропорту "Харків". Про це повідомляємо з посиланням…
Детальніше
НАБУ відкриє справу проти Нефьодова
Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити справу про можливу корупцію голови Державної митної служби Максима Нефьодова. В суд…
Детальніше
Не заважай працювати: близько двох тисяч людей вимагають звільнення Ситника біля Кабміну
1,5 тис. людей вимагають звільнення директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника біля будівлі Кабінету Міністрів. Учасники акції заблокували проїжджу…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери