Заробітчанам роздадуть по 150 тис. грн: хто отримає гроші та чи повернуться українці додому

Трудові мігранти, які повернуться в Україну, можуть отримати по 150 тис. грн від держави на власну справу. Відповідну законодавчу ініціативу підтримали на засіданні уряду і пропонують на розгляд Верховної Ради.

Кому заплатять і чи допоможуть 150 тисяч?

Як стверджують в уряді, якщо їхній законопроєкт схвалить парламент, трудові мігранти зможуть отримати до 150 тис. грн грантової підтримки на свій бізнес. Але скористатися цим зможуть не всі. Одна з головних умов отримання коштів – особа має інвестувати в справу і свої гроші, не менше ніж отримає від держави. Крім того, учасник програми повинен мати не менш ніж 1 рік роботи за кордоном і більше ніж 10 років трудового стажу. Це автоматично відсікає молодь. Розраховувати на допомогу зможуть люди, які чимало пропрацювали в Україні і до того ж офіційно працювали за кордоном, адже потрібно надати підтверджувальні документи.

Навіть відповідаючи критеріям, потрапити під програму буде нелегко. На неї виділять всього 108 млн грн, це означає, що допомогу отримають не більше ніж 720 громадян. Усі бізнес-проєкти пройдуть спеціальний відбір, але як їх будуть оцінювати – поки не відомо.

В уряді впевнені: така підтримка стане додатковим стимулом для людей залишатися в Україні, відкривати власний бізнес, інвестувати кошти у свою громаду і створювати робочі місця. Але чи дійсно ця ініціатива має шанси на успіх?

“Звичайному громадянину буде складно отримати ці гроші, – стверджує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. – Особливості проходження конкурсу, підготовки документів не настільки прозорі, що кожна людина може це зробити. Тому давайте будемо відверті. Ця програма перетвориться на підтримку конкретно взятих бізнесменів, які і так непогано почуваються”.

За словами Пендзина, мотивувати українців повертатися додому можна, тільки створюючи їм робочі місця. Не варто чекати, що вони самі знайдуть собі роботу, потрібно стимулювати великий бізнес створювати нові підприємства і наймати цих людей. Усереднена вартість створення одного робочого місця в Україні близько 40 тис. дол. Тому компенсації в 150 тис. грн (5 тис. дол.) проблему не вирішать.

#stoppolitcor

Читайте також
На державному оборонному заводі списали авіазапчастин на 100 млн грн
Справні авіаційні запчастини списували як непридатні, нібито "ремонтували" на підконтрольних фірмах, перебивали у них серійні номери і купували для заводу…
Детальніше
Нардеп від ОПЗЖ заснував фірму за 20 млн гривень
Олександр Пузанов став єдиним бенефіціаром із правом прямого остаточного впливу в компанії ВП РІЕЛТ, стверджують журналісти. Член правового комітету Верховної…
Детальніше
Колишній топ-менеджер ПриватБанку Яценко вийшов з СІЗО під заставу в 52 млн гривень
Колишній топ-менеджер Приватбанку Володимир Яценко вийшов з СІЗО після внесення застави. За нього заплатили більше 52 мільйонів гривень. Про це в…
Детальніше
Резонансна телефонна розмова Медведчука з Сурковим
У 2014 році чинний нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук провів телефонну розмову з колишнім помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Політики…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери