Заступниця міністра фінансів відсудила у Верховної Ради майже 500 тис. грн “зарплати”

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей через суд зобов’язала свого колишнього роботодавця – Верховну Раду України – виплатити їй компенсацію за звільнення в розмірі 450 тис. грн. Заступник міністра отримала гроші за той період, коли вже працювала в іншому державному відомстві.

Чиновниця раніше займала посаду керівника секретаріату Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради. Зараз такого комітету не існує, його об’єднали з фінансовим комітетом. Результатом цього злиття було, в тому числі, і звільнення Воробей. Про це йдеться в рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду.

З 25 березня 2020-го Воробей працює в Мінфіні, при цьому весь цей час вона продовжувала судиться з Верховною Радою через звільнення. Її зарплата в Раді становила 37 тис. грн, звільнили Воробей в кінці грудня 2019-го, а вже в березні вона працевлаштувалася в Кабміні. Фактично чиновниця не отримувала зарплату всього 3 місяці, але гроші відсудила за весь період.

Чинне законодавство передбачає виплату за час вимушеного прогулу або ж різниці в заробітку на нижчеоплачуваній роботі. Так, згідно ч. 2 ст. 235 КЗпП України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Рішення суду в частині поновлення на роботі та виплати коштів підлягає негайному виконанню, але Воробей С.І. досі не подала декларацію щодо суттєвих змін в майновому стані. Крім того, після відновлення на роботі вона фактично працює повний день і в Раді, і в Мінфіні.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери