Заступниця міністра фінансів відсудила у Верховної Ради майже 500 тис. грн “зарплати”

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей через суд зобов’язала свого колишнього роботодавця – Верховну Раду України – виплатити їй компенсацію за звільнення в розмірі 450 тис. грн. Заступник міністра отримала гроші за той період, коли вже працювала в іншому державному відомстві.

Чиновниця раніше займала посаду керівника секретаріату Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради. Зараз такого комітету не існує, його об’єднали з фінансовим комітетом. Результатом цього злиття було, в тому числі, і звільнення Воробей. Про це йдеться в рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду.

З 25 березня 2020-го Воробей працює в Мінфіні, при цьому весь цей час вона продовжувала судиться з Верховною Радою через звільнення. Її зарплата в Раді становила 37 тис. грн, звільнили Воробей в кінці грудня 2019-го, а вже в березні вона працевлаштувалася в Кабміні. Фактично чиновниця не отримувала зарплату всього 3 місяці, але гроші відсудила за весь період.

Чинне законодавство передбачає виплату за час вимушеного прогулу або ж різниці в заробітку на нижчеоплачуваній роботі. Так, згідно ч. 2 ст. 235 КЗпП України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Рішення суду в частині поновлення на роботі та виплати коштів підлягає негайному виконанню, але Воробей С.І. досі не подала декларацію щодо суттєвих змін в майновому стані. Крім того, після відновлення на роботі вона фактично працює повний день і в Раді, і в Мінфіні.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери