Зеленський підписав закон про відновлення відповідальності за недостовірне декларування

Президент Володимир Зеленський в середу, 23 грудня, підписав прийнятий Верховною Радою закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що закон повертає відповідальність за декларування недостовірної інформації і за неподання суб’єктом декларування декларації, яка була скасована рішенням Конституційного Суду України. Відповідні зміни вносяться до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуальний кодекс і Закон України “Про запобігання корупції”.

“Угода усуває прогалини в законодавстві, що виникли в зв’язку зі скандальним рішенням КСУ від 27 жовтня, і забезпечує можливість притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, глава Верховної Ради Дмитро Разумков підписав законопроект про покарання за недостовірне декларування і направив його на затвердження президентові Володимиру Зеленському.

Нагадаємо, КСУ визнав незаконним ряд повноважень НАПКА і положень закону про корупцію.

Після цього Національне агентство з попередження корупції повністю ліквідувало реєстр електронних декларацій з 18:00 середи, 28 жовтня.

Суддя-доповідач КСУ Ігор Сліденко заявив, що Конституційний суд позбавив НАПКА повноважень на електронне декларування, щоб уберегти суддів від тиску виконавчих органів влади.

У НАПКА заявили, що Конституційний суд України заблокував реалізацію результатів голосування на місцевих виборах, оскільки перемогли кандидатів можна буде офіційно призначити на посади без перевірки їх декларацій.

Верховна Рада України підтримала законопроект про відновлення відповідальності за неправдиві дані в деклараціях.

#stoppolitcor

Читайте також
На державному оборонному заводі списали авіазапчастин на 100 млн грн
Справні авіаційні запчастини списували як непридатні, нібито "ремонтували" на підконтрольних фірмах, перебивали у них серійні номери і купували для заводу…
Детальніше
Нардеп від ОПЗЖ заснував фірму за 20 млн гривень
Олександр Пузанов став єдиним бенефіціаром із правом прямого остаточного впливу в компанії ВП РІЕЛТ, стверджують журналісти. Член правового комітету Верховної…
Детальніше
Колишній топ-менеджер ПриватБанку Яценко вийшов з СІЗО під заставу в 52 млн гривень
Колишній топ-менеджер Приватбанку Володимир Яценко вийшов з СІЗО після внесення застави. За нього заплатили більше 52 мільйонів гривень. Про це в…
Детальніше
Резонансна телефонна розмова Медведчука з Сурковим
У 2014 році чинний нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук провів телефонну розмову з колишнім помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Політики…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери