Зеленський підписав закон про відновлення відповідальності за недостовірне декларування

Президент Володимир Зеленський в середу, 23 грудня, підписав прийнятий Верховною Радою закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що закон повертає відповідальність за декларування недостовірної інформації і за неподання суб’єктом декларування декларації, яка була скасована рішенням Конституційного Суду України. Відповідні зміни вносяться до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуальний кодекс і Закон України “Про запобігання корупції”.

“Угода усуває прогалини в законодавстві, що виникли в зв’язку зі скандальним рішенням КСУ від 27 жовтня, і забезпечує можливість притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, глава Верховної Ради Дмитро Разумков підписав законопроект про покарання за недостовірне декларування і направив його на затвердження президентові Володимиру Зеленському.

Нагадаємо, КСУ визнав незаконним ряд повноважень НАПКА і положень закону про корупцію.

Після цього Національне агентство з попередження корупції повністю ліквідувало реєстр електронних декларацій з 18:00 середи, 28 жовтня.

Суддя-доповідач КСУ Ігор Сліденко заявив, що Конституційний суд позбавив НАПКА повноважень на електронне декларування, щоб уберегти суддів від тиску виконавчих органів влади.

У НАПКА заявили, що Конституційний суд України заблокував реалізацію результатів голосування на місцевих виборах, оскільки перемогли кандидатів можна буде офіційно призначити на посади без перевірки їх декларацій.

Верховна Рада України підтримала законопроект про відновлення відповідальності за неправдиві дані в деклараціях.

#stoppolitcor

Читайте також
Ціни на газ в Україні можуть різко зрости: в Міненерго назвали причини
Ціну на газ в Україні можуть підвищити. Це буде, якщо Російська Федерація вирішить перервати транзит "блакитного палива" через Україну. Про це…
Детальніше
Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки
Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 231 "Про стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки". Стратегія…
Детальніше
У "Нафтогазі" проходять обшуки у справі на 2,7 млрд гривень
Державна фіскальна служба прийшла з обшуками у приміщення НАК "Нафтогаз". Обшуки проводяться у справі про ухилення посадовцями компанії від сплати…
Детальніше
Верховна Рада планує закупити автомобілів на 18 млн грн
Автопарк парламенту має поповнитися 21 машиною. АпаратВерховної Ради має намір закупити автомобілі Toyota Camry. Про це стало відомо з електронної…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери