Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки

Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 231 “Про стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки”. Стратегія визначає основні засади та напрями розвитку системи правосуддя.

Про це повідомили в Офісі президента.

У документі визначено проблеми, які необхідно розв’язати для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя.

Одним з напрямів стратегії є покращення доступу до правосуддя. Планується провести аудит системи місцевих судів – будуть визначати проблеми та недоліки.

Також документ ставить за мету посилення функціональної та процесуальної спроможності Верховного суду.

Крім того, у стратегії визначена необхідність ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, мова йде про постійні приміщення, які відповідатимуть будівельним нормам і безпековим стандартам.

Однією з цілей стратегії стане те, що формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Також у документі йдеться про розвиток органів прокуратури та вдосконалення інституту адвокатури.

Конституційний суд

Крім того, Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного суду України та дотримання ними стандартів професійної етики.

Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів.

Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного суду від політичного та іншого тиску під час ухвалення рішень і висновків.

Нещодавно Зеленський зустрівся з главою Венеційської комісії Джанні Букіккіо. Глава держави під час зустрічі підняв питання кризи навколо Конституційного суду.

Нагадаємо, шестеро суддів КСУ відмовилися затверджувати порядок денний суду, вимагаючи допустити до засідань відстороненого главу КСУ Олександра Тупицького.

Цього року глава держави скасував президентський указ про призначення Тупицького. На Банковій стверджують, що тепер Тупицький не має повноважень судді КСУ.

Нагадаємо, екс-голову КСУ судитимуть за підкуп свідка в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду в жовтні 2018 року.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Чаус знайшовся вже в Києві. Він в ізоляторі СБУ
Колишній суддя Дніпровського районного суду міста Київ Микола Чаус вже в столиці. Вдень його знайшли у вінницькому селі біля кордону з…
Детальніше
Держсекретар Кабміну отримав майже сто тисяч гривень грошової допомоги до відпустки
Сума - в три рази перевищує його посадовий оклад. Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема в червні отримав зарплату в…
Детальніше
Екс-директора Інституту агроекології засудили до 8 років в'язниці за хабар в $ 500 тисяч
Екс-директора Інституту агроекології і природокористування НААН України засудили до восьми років позбавлення волі у справі про хабарництво. Про це повідомляє…
Детальніше
Скільки українці платитимуть за електроенергію: уряд оприлюднив тарифи на серпень
Кабінет міністрів оприлюднив постанову з остаточними тарифами на електроенергію, які почнуть діяти з 1 серпня. Згідно з документом, до кінця літа…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери