Генпрокуратура: діяльність суду представляє загрозу нацбезпеці.
НАБУ: голова суду Вовк перетворив його на комерційну організацію.
Багатогодинні обшуки в Обласному адміністративному суді Києва (ОАСК) пов’язані з можливими порушеннями з боку Павла Вовка та кількох суддів. Розслідується справа про втручання в діяльність суду. Є докази — аудіозапис, як Вовк роздає вказівки адвокатам та суддям вирішувати питання щодо Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Причетними можуть бути й співробітники ДБР (Державне бюро розслідувань).
На записах, за даними слідства, фігурують:
- голова суду Павло Вовк;
- судді Євген Аблов, Богдан Санін, Ігор Погрібінченко, Олексій Огурцов, Павло Григорович;
- члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Остапець і Микола Сірош;
- адвокат Олександр Кротюк;
- нардеп Сергій Ківалов і його помічниця Антоніна Славіцька.
Правоохоронці підготували підозри керівництву та чотирьом суддям Окружного адміністративного суду Києва.
Останнім часом скандалів навколо ОАСК побільшало: це і дивні постанови по Укренерго, і зупинення реформи харчування в армії, і багато іншого.
Сам Вовк нічого дивного в діяльності ОАСК не помічає і переконаний, що це “помста влади, що програла”. Він також стверджує, що аудіозапис повністю сфабрикований, ще і сценарій “по-дебільному написаний”. Тож в ОАСК заявляють про грубе неправомірне втручання в свою роботу.
А так коментує ситуацію Артем Ситник, голова НАБУ:
“За результатами прослуховування розмов голови суди можна зробити висновок, що там будь-яке питання можна вирішити, домовитись. За цим стоїть корупційна складова. Ви побачити у великому фільмі, там — одиничку, а за це — півтори. Там узагалі є така фраза про те, що один суддя прийняв рішення, що податкові спори повинні розглядатись у господарських судах. А голова суду його вичитує і каже: “Ти що, не розумієш, що забираєш у нас можливість мати якусь копійку, щоб нам спасибі сказали?”. Тобто вичитує суддю не за те, що він вчинив незаконно, а за те, що через його рішення частини коштів піде в господарську юрисдикцію”.
Ситник підкреслив, що, виходячи з аналізу прослуханих розмов, 90% із них були пов’язані не з правосуддям, а з тим, аби “домовитись і вирішити якесь провадження”.
#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019