Нові обставини в розслідуванні вбивства Павла Шеремета! Суд присяжних в допомогу

На сьогоднішній день стало відомо, що колишній білоруський спецназівець Ігор Макар, який передавав записи про те, що що КДБ Білорусі планувало ліквідацію Павла Шеремета, готовий пройти допит в Офісі генпрокурора України. Чоловік спланує свою поїздку до Києва після першого запиту українських правоохоронців. Але МВС України заявило, що записи щодо справи Шеремета підтверджують версію слідства, а для зняття обвинувачення з фігурантів немає жодних підстав.

 На записах 2012 року присутній голос тодішнього керівника КДБ Вадима Зайцева. У матеріалах чітко чутно, що журналіста, який тоді проживав на території РФ, планували підірвати у такий спосіб, аби “ні рук, ні ніг не зібрали”.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, волонтерка Юлія Кузьменко, ветеран АТО Андрій Антоненко. Крім них, за версією слідства, до вбивства причетне подружжя ветеранів – Владислав та Інна Грищенки.

З тих пір суспільство розкололось на дві частини, одна половина вважає фігурантів по справі справжніми національними героями, так як кожен з них зробив вагомий внесок на благо держави, а інші вважають їх причетними до вбивства.

А от український журналіст, Юрій Бутусов  в своєму блозі заявляє про те, що Україні конче необхідно ввести в судову практику  суд присяжних.

“Я хочу звернути увагу турбодепутатів Верховної Ради. Країні вкрай потрібен суд присяжних. Справи такого напруження і такого значення слід вирішувати із залученням громадськості, оскільки в такій справі правосуддя як ніколи потребує довіри”, – підсумував він.

          І тут постає питання, чи готова правова система нашої держави до того, щоб присяжні виносили доленосні рішення? Адже, дивлячись на практику англо-американської судової системи, форми участі народу у здійсненні правосуддя вдосконалювалися впродовж тривалого часу. І цей процес є досить емоційним, так як під час розгляду справи захисники, адвокати на психологічному рівні звертаються до присяжних, апелюють до їхніх емоцій та використовують їх на свою користь.

          Як ви вважаєте, чи доцільно долучати присяжних, зокрема до розгляду таких резонансних і гучних справ? Ні для кого не секрет, що рівень корумпованості в судовій системі України просто зашкалює? Чи не погіршиться ситуація і чи не з’явиться спокуса у підкупі таких присяжних! Що в свою чергу призведе до ще більшої суб’єктивності та упередженості в судовому процесі!

          Як ви думаєте, чи кожному життю та долі є ціна?

#stoppolitcor

Читайте також
Потрібні докази. НАЗК може повернутися до перевірки нардепа Клочко, мати якого володіє майном на 14,5 млн грн
НАЗК провело перевірку декларації народного депутата від Слуги народу Андрія Клочка, у матері якого виявили мільйонні статки. Про це в інтерв'ю  повідомив…
Детальніше
Судитимуть директора лісового господарства на Тернопільщині
Директора державного лісового господарства на Тернопільщині підозрюють у службовій недбалості. Через це підприємство втратило 250 тисяч гривень. Слідчі встановили, що…
Детальніше
Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони
Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони — ним повинен стати чинний віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій…
Детальніше
Історія смотрящого на Волині
Непересічна подія, навіть в масштабах держави, відбулася на Волині. Волинська обласна рада зібралась 20 жовтня на позачергову сесію, причина –…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери